Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Loučení

12. 03. 2023 18:22:53
Odcházím. Meta dosažena. Blog s číslem 1000. Ono je to vlastně o něco víc. Už jsem o tom psal. No nic, pohádka končí. Honza, který tu plkal své plky v poměrně širokém tematickém rozsahu, z tohoto prostoru odchází.

Jak jsem si předsevzal, nechám blog doběhnout a pravděpodobně už sem přispívat nebudu. Sice se říká „nikdy neříkej nikdy“, ale už mě to začalo unavovat, původní radost se postupně vytratila a nejsem zvyklý se nutit do něčeho, co mě přestalo bavit. Dostal jsem se do životní fáze, že chci hlavně dělat to, co mě působí radost a to, co mi dává smysl.

Na četnosti zdejších blogů je vidět, že jich výrazně ubylo. Také bych řekl, že ubyla jejich čtenost. Někteří autoři byli odejiti, jiní odešli sami. Možná jsou také blogy více mazány. Každý blog déle vydrží na první stránce, což před pár lety nebývalo. I prodleva v publikování článků je poměrně dlouhá. Někdy i více než dvě hodiny. Výše uvedené svědčí o tom, že tento blog spíše své čtenáře ztrácí.

Jsem rád, že jsem to dotáhl a že pramen inspirace nevyschl. Také, že to se mnou vydrželi admini. Mám už jiné cíle a zájmy a na ty se soustředím.

Děkuji všem čtenářům, kteří mě četli pravidelně a rádi, těm, kteří občas zabloudili, něco se jim líbilo a něco ne, i těm ostatním, kteří mé psaní příliš nemuseli. Jistě byli i tací, s nimiž jsem nacházel společnou řeč dříve a pak se to začalo měnit. Covid s námi zamával a pokračuje to dál.

Člověk se stejně někam zařadí, něco si vybere, s někým má víc společných zájmů a úhlů pohledu, s jiným méně, s někým skoro vůbec nic. Tak to prostě je. To neznamená, že se musíme nenávidět, můžeme si jen nerozumět, vzájemně se nechápat, což je přirozené. Ale měli bychom se respektovat, nebo aspoň tolerovat.

Moderní (digitálně technologický) společenský systém mi přijde nelidský, proto z něj chci vystoupit, či spíše podstoupit a spojovat se s podobně naladěnými lidmi na lokální úrovní a spolutvořit systém lidský. Aspoň se o to snažit. A v tom vidím smysl svého dalšího směřování. Nejen v životě zaměstnaneckém na okraji matrixu, ale hlavně v tom osobním a volnočasovém.

Blog nechám pomalu doběhnout. Což znamená, že tu bude do té doby, dokud tu bude moci (z moci úřední) být. Sám ho rušit nehodlám, jen už sem nebudu psát. Minimálně mě čeká významná delší pauza, pokud by mě něco zlákalo se sem vrátit. Zatím tomu nic nenasvědčuje, ale to se může změnit.

Zájemci mě mohou najít na mém webu (v profilovce odkaz), kde najdete i odkaz na nový blog, kde pokračuji v psaní, jak mám chuť a inspiraci. Něco jsem napsal původně pro nový blog, něco jsem recykloval ze starého, doplnil, upravil, abych naplnil jednotlivé rubriky. Už těch článků je tam poměrně dost, většina je k nalezení i zde (ty z poslední doby jsem publikoval zde i tam), ale i tam je něco nového (jiného), hlavně to, co jsem si tady sám „zautocenzuroval“.

Jak to bude dál se uvidí. Záleží i na tom, zda si ten nový blog najde své čtenáře, zda budou lidé chodit na návštěvu. Jsem tam svobodnější, neomezován vlivem kodexu, ale na druhou stranu nesu za své psaní odpovědnost sám za sebe a musím počítat s následky svých slov a činů.

Ale to už praktikuji několik let (nejen na blogu) a kdybych se toho bál, nevylezl bych ani sem. Přeji všem, aby se jim plnila přání a aby si dávali pozor na to, co si přejí, na co myslí a čeho se bojí. Mohlo by se jim „zhmotnit“ to, co by se jim vůbec nelíbilo.

PS: většinu mých textů v ucelených souborech (v pdf formátu) ke stažení, najdete na této stránce:

Texty a prezentace :: Tichaci.cz

Pro ty, kteří by mi chtěli na novém blogu nebo i na webu něco napsat, mohou tak učinit přes kontaktní formulář na můj email (pokud používají outlook, jde to i přímo prokliknutím emailové adresy na mém webu).

Autor: Jan Tichý(Bnj) | neděle 12.3.2023 18:22 | karma článku: 18.95 | přečteno: 375x

Další články blogera

Jan Tichý(Bnj)

Něco milého

Chýlím se se svým psaním tady k závěru, tak jsem si uložil napsat něco milého, laskavého. To se lehce řekne, ale hůře provede.

10.3.2023 v 7:20 | Karma článku: 12.66 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Vidlákovy kydy o zemědělství

Je to tak trochu recenze knihy s tímto názvem, ale hlavně je to o tom, jak to vnímám já. Takže začněme recenzí. Je to knížka daná dohromady z blogů D. Sterzika alias Vidláka.

8.3.2023 v 6:50 | Karma článku: 23.70 | Přečteno: 760 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Ušili jsme si na sebe bič?

Co bič, přímo řetěz, kterým jsme připoutáni ke svému státu, tedy k politikům a úředníkům, důležitým mocným. Jak se to mohlo stát?

5.3.2023 v 17:44 | Karma článku: 16.26 | Přečteno: 341 | Diskuse

Další články z rubriky Osobní

Markéta Bořilová

Virtuální nemravné radovánky. Jaké to má výhody?

Online je dneska fakt všechno. Jak říká jedna reklama – dneska už se i auta kupují online z pohodlí domova. V covidu hodně frčelo nakupování potravin online a tak je jasné, že i sexuálními radovánkami je internet doslova natřískán

23.3.2023 v 11:51 | Karma článku: 8.14 | Přečteno: 210 |

Jozef Varga

Dvojí život / 10. /

Túto ságu píšem o mojom dobrom priateľovi, je už u Boha, ktorí nadovšetko miloval ženy bez rozdielu veku, rasy, postaršie, veľmi mladé, biele, tmavšie, blondíny, černuľky, štíhle, korpulentné, so zubnou protézou, riedkymi zubami..

23.3.2023 v 7:24 | Karma článku: 3.97 | Přečteno: 91 | Diskuse

Markéta Bořilová

Autoškola a já...

Ano tak už i já se pohybuju po silnicích coby účastnice silničního provozu. Zatím ještě v roli autoškolačky, ale postupně mířím do finiše a chystám se přeřadit na stupeň řidič.

22.3.2023 v 8:19 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 285 |

Lubomír Stejskal

Ke konfliktu moderátora Železného

Případ, jako je ten týkající se Jakuba Železného a pražské MP, má jednu výhodu. Stačí zhlédnout (nikoli shlédnout*/) příslušný videozáznam, seznámit se s reakcí hlavního „hrdiny“ a můžeme usednout ke klávesnici.

22.3.2023 v 7:35 | Karma článku: 35.96 | Přečteno: 1295 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Z mého života: Letadlo opraveno

Je to už dlouhá řádka let. Více méně shodou okolností jsem navštívil modelářskou prodejnu – a na chvíli se mi zastavil dech. Na silonu visel od stropu malý model letadla North American AT6 – Texan.

21.3.2023 v 21:40 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 243 | Diskuse
Počet článků 1000 Celková karma 16.23 Průměrná čtenost 565

Mám rád život a přirozenost. Víc je pro mě být, než mít. 

Tento blog pomalu přechází do spacího režimu. Třeba ho někdy probudím. Autorovo psaní najdete na mém webu vč. odkazu na nový blog.

web: http://tichaci.cz/  

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

Děkuji za přízeň, kterou jste mi zde věnovali.

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...