Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. února 2023 Hynek

Povzdechy

27. 11. 2022 16:35:33
Nerad vzdychám, nerad smutním a nerad se vztekám. Mám rád smích, humor, radost. Proto se moc nezabývám zprávami, politickými komentáři zejména z tzv. mainstreamových médií.

Tam se zúžil názorový prostor, místo tvůrčí diskuse se prosazuje hlavně „narativ“ (donedávna jsem existenci takového slova a jeho význam vůbec netušil). A tady je můj první povzdech. Nosí se konflikt a prosazení (protlačení) svého přesvědčení. To by nevadilo, pokud by to nebylo všem vnucováno a prosazováno formou: kdo nejde s námi, jde proti nám. Protože správné je: kdo nejde s námi, jde jinudy.

Druhý povzdech se týká vládnutí. Současné české vládnutí je naprosto nesrozumitelné a vládní kroky jsou nevysvětlitelné (z hlediska zájmů obyčejných českých lidí). Své vysvětlení mám. To, v čem mají ovladači náskok a umí to dokonale, je dlouhodobé plánování a salámové metody. Tedy postupné vaření žáby v hrnci a navíc (díky propagandě a cenzuře) pro většinu lidí umí budit zdání, že vše funguje a že za všechno špatné mohou nepříznivé podmínky a někdo úplně jiný (což je i pravda, ale pouze částečná). Jen slabí, nejistí a zbabělí se tak bojí, že potřebují ukazovat na viníky. Když se bojí lidí, proč se nesbalí a neodejdou?

Podle mého se bojí i odejít. Oni nemohou odejít. A je jedno, zda je drží u vesla jejich ego, chamtivost, strach, pocit moci ovládat druhé a žít na jejich úkor, či zda někdo skrytý (tajné služby, banky, korporáty...), který je „vodí jako loutky“. Všiml jsem si, že lidsky nejnormálnější politici jsou ti, kteří se nahoru do funkcí ještě nedostali, nebo už z nich dávno odešli. V té funkci se poměrně brzy dostaví jakási „hypnóza“, která je úplně promění. Tzv. nová aristokracie se svých prebend vzdát nehodlá a je velmi tvořivá v regulacích, dotacích, dluzích, předpisech, formulářích, tedy hlavně v byrokracii. Jenže už jich je příliš, parazité se přemnožili, hostitel už sotva přežívá, a tak se asi začnou brzy „požírat“ mezi sebou. A v podstatě se čeká na to, kdy se jejich svět rozpadne, zhroutí a část obslužné části „elit“ se proti nim postaví.

Třetí povzdech se týká alternativy, její rozdrobenosti, rozporů, konfliktů. Jak je na tom alternativa? Dělá protestní akce, píše, provozuje weby, organizuje besedy, už se (nejen z Covidu) vyprofilovaly osobnosti a existují různé (antisystémové) skupiny. Také intelektuálně je u nás poměrně nabito, takže o diskusi o vizích a přístupech nebude nouze. Mnozí lidé přestali důvěřovat politice (i systému) a zařizují se, jak umí. Mnoho z nich (v tom buranově) třeba ani není na sociálních sítích, ale něco umí, jsou šikovní, znají se osobně a vědí o sobě. Vědí, na koho se obrátit pro pomoc a co druhým nabídnout.

Co všichni na alternativě dělají? Sypou písek do soukolí, čeří stojaté vody, snaží se do toho házet vidle, inspirují ostatní a tzv. probouzí společnost. Část lidí (zombíci, bioroboti) se neprobudí nikdy. Většina nyní prozře přes peněženky a otázkou je, zda k nim proniknou informace jiné než mainstreamové. Ideální to bude, až k nim bude jinak promlouvat mainstream, nebo až mu aspoň úplně přestanou důvěřovat.

Z čeho vycházíme? Představme si to jako divadelní představení. Víme a vidíme, co se děje na jevišti (to nám neustále vysílají). Dost z nás zná měnící se nálady v hledišti, kdy se lidem už to divadelní představení přestává líbit, diváci jsou z toho dost rozčarovaní a nějak reagují. Někteří stále tleskají, někteří se snaží odejít, někteří bučí a pískají.

Ale nevíme, co se děje za oponou. Vládní loutky asi vědí, kdo si je vodí, ale už třeba nevědí, kdo vodí jejich loutkáře, o nichž vědí. Celý svět „za oponou“ je nám skryt. Tam nastupuje naše fantazie, spekulace, konspirace.

Co se může stát? V podstatě cokoliv. Může přijít i zázrak, zázraky se dějí a jsou za zrakem, nemůžeme je vidět. Změna může přijít evolučním skokem, způsobí ji příroda (probuzení sopky pod Yellowstonem, tsunami v Atlantiku), nebo bude pomalá, postupná a trvat po generace. Stojíme teď na počátku transformační změny a „agenti Agendy 2030 a Velkého Resetu“ jsou lépe připraveni, ale jsou čím dál nervóznější a snaží se vše urychlit. Bojí se hromadného probuzení lidstva a dobře ví, že všechny nepřesvědčí ani nezastraší. Navíc nevíme, co se vše děje v zákulisí tajných služeb, armád, tajných společností. Kdo tam s kým společně bojuje a proti komu.

Jsme v období začátku těhotenství, jen nevíme, co a kdy se narodí, bude-li to těhotenství časově rychlejší jako třeba u feny, nebo pomalejší jako u slonice. Musíme připustit i možnost potratu.

Přeji nám, abychom to zvládli a vytvářeli si svět, kde lidská důstojnost nebude prázdný pojem, kde svoboda bude znamenat odpovědnost a kde bude vládnout vzájemnost a jednota v různosti. Zkrátka, aby zvítězilo lidství.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | neděle 27.11.2022 16:35 | karma článku: 13.82 | přečteno: 220x

Další články blogera

Jan Tichý(Bnj)

A co prezidentské volby?

U mě dobrý. Jako nevolič jsem skončil v poli poražených. Tentokrát nás nebylo ani celých 30 %. Opravdu mi bylo jedno, kdo vyhraje. Tak jako tak jsem byl připraven přijmout za prezidenta své země vítěze.

30.1.2023 v 11:05 | Karma článku: 18.19 | Přečteno: 405 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Když se něco špatné změní v dobré

Něco prožíváme jako špatné, ale s odstupem času to můžeme považovat za dobré. Je to třeba ztráta věcí, či spíše jejich odcizení. Se mi to už tolikrát stalo.

29.1.2023 v 18:39 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 167 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Jsme už blízko?

Ale čeho? Konci něčeho starého a začátku něčeho nového, neznámého? Něčeho, čeho se máme bát, či něčeho, co máme vítat?

25.1.2023 v 7:19 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Respektujme toho, s kým nesouhlasíme

Politika se nám centralizovala, globalizovala a odlidštila. Chybí komunikace, dialog. Zploštila se na poroučení, na řízení a kontrolu našich životů.

21.1.2023 v 18:48 | Karma článku: 22.05 | Přečteno: 329 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zdeněk Majzlík

Osud článku Volební kampaň i nový prezident s pachutí.

Dnes jsem zveřejnil na svém blogu článek Volební kampaň i nový prezident s pachutí. Popsal jsem v něm vše to, co se za prezidentské kampaně dělo, jak shromáždění fanoušků Petra Pavla probíhala v klidu a nikdo je nerušil,

1.2.2023 v 15:56 | Karma článku: 11.55 | Přečteno: 131 | Diskuse

Adam Filák

Čeští nacionalisté křičí! Opět.

Jedna facebooková stránka propagující historii Ostravy se rozhodla prodávat trika s historickým zpodobněním Ostravy a nápisem „Mährisch Ostrau.“ Hysterické reakce Čechů (?) přišly záhy.

1.2.2023 v 13:16 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 380 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Volební kampaň i nový prezident s pachutí.

Máme po volbách. Zvolili jsme si nového prezidenta. A přestože se nedomnívám, že by Česká republika byla republikou banánovou, většina obyvatel naší země je patrně jiného názoru. A tak nevolili politika, ale generála.

1.2.2023 v 13:02 | Karma článku: 23.22 | Přečteno: 453 | Diskuse

Ivo Chocholáč

Maso-půst a maska

Každá doba převléká Stín do svého kostýmu, do své dobové masky, přiděluje mu roli ve svých hrách (Daniela Hodrová)

1.2.2023 v 13:02 | Karma článku: 4.37 | Přečteno: 91 |

Danka Štoflová

Proč jsem si nevzala Pištu Hufnágla

Vzala jsem si Tammyho, přímého potomka indiánů z kmene Čerokí. Když to vezmu kolem a kolem, moje netradiční česká rodina mě vlastně už od dětství připravovala na život, který normální nebude. Nic lidského mi není cizí.

1.2.2023 v 11:54 | Karma článku: 34.03 | Přečteno: 1144 | Diskuse
Počet článků 979 Celková karma 13.64 Průměrná čtenost 569

Jsem pozorovatel života a hráč mnohých rolí v životě (zejména vztahových). Tvůrce vlastní reality. Bnj v závorce za jménem je rozlišovací znak pro případ více stejnojmenných jedinců a je to zkratka Benátek nad Jizerou, ovšem s chybou v malém „j“ (tenkrát jsem se upsal a už to ke mně tady patří).

Píšu pro radost, někdy se vypíšu ze smutku a naštvání, politiku už tak nežeru a někdy se na ni dívám až s ironickým nadhledem. Facebook mi nechutná, tak ho nekonzumuji. Nemám rád pokrytectví, povýšenost, nenávist, fanatismus, chamtivost a lenost. Příroda, humor a láska jsou tím, co mne nabíjí a vrací chuť do života.

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

web: http://tichaci.cz/  (více informací o nás a také blogy v pdf ke stažení)

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...