Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Strašení druhou vlnou

22. 05. 2020 14:30:30
Ještě jsme se nevzpamatovali z první vlny koronaviru a už jsme připravováni na druhou vlnu. Je to v plánu? Je to nějaký „temný“ záměr?

Dá se na to pohlížet i takto: vystrašit, odvést pozornost od jiných záležitostí (sítě 5G?) a plošně čipovat, pardon, očkovat. Někteří vlivní jsou již samozřejmě naočkováni (penězi, podílem na moci).

A co pak? Vyvolá se větší chaos, bída a utrpení, a pak přijde ten, kdo udělá pořádek? Nový světový řád? Depopulace a absolutní závislost? Kdykoliv kdokoliv očipovaný může být „vypnut“ ze života? Nebo přijde očekávaný zlatý věk lidstva?

Přeji si ten „zlatý věk“, jiný lepší svět a vnímám takový záludný háček. Dá se na něj dívat pozitivně i negativně. Jsou lidé, kteří do různých záměrů a plánů hází vidle. Už nechtějí hrát různé hry, změnili se. Kdo by nechtěl změnu? Všichni chceme změnu k lepšímu, ale nějak jsme se naučili, že to za nás někdo zařídí. Lépe víme, co nechceme a méně to, co chceme.

Chceme být zdraví, fyzicky zdatní, psychicky odolní a šťastní. Ale očekáváme, že to za nás zařídí někdo jiný. Zdraví, že nám zajistí lékař a braní prášků, štěstí třeba nová televize, auto, dům, milenka, ... nebo alkohol, drogy?

Ano, chceme změnu, ale kdo se chce sám změnit? Jestliže změníme sami sebe, svůj pohled, zaměření energie a pozornosti k pozitivním myšlenkám, smíchu, radosti, harmonii, začne se proměňovat i naše okolí. Do života vchází noví lidé, někteří, kteří nechápou vaši proměnu, naopak odejdou.

Dá se žít pod vlivem strachu, nebo lásky. Bezpodmínečná láska znamená, např. v partnerském vztahu to, že Tě miluji takového, jaký jsi, právě teď a tady.

Nehodnotím, nesoudím, nepotřebuji, abys vyhovoval mé představě o Tobě. Nepotřebuji roli oběti, nepotřebuji strach, pocit křivdy, viny. Odpustil jsem sám sobě a tím jsem dokázal odpustit i druhým.

Obecně mám lidi rád, ale jsou tací, které nemusím. Nemusím se s nimi vídat, ale někdy není zbytí. Musím se naučit s nimi komunikovat, pokud možno laskavě a vtipně. Ale nepodlézat jim, neříkat jim to, co by chtěli slyšet. Nebrat si jejich příp. „slovní jedy“ osobně, nechat je jít si jejich vlastní cestou a nenechat se jimi vysávat. Nemá smysl přesvědčovat přesvědčené. Dříve jsem se mohl z těch lidí, co mi něco vnucují, vzteknout, nyní je mi jich spíš líto. V tom smyslu, že nenašli odvahu se změnit a vše stále svádějí na okolí. Našli viníka svých potíží, a nemíní pochopit, že tím „viníkem“ jsou oni sami, jejich soustředění se na strach.

Má smysl radostně prožívat svůj život a jím inspirovat druhé. Ale člověk ví, že může inspirovat jen někoho, kdo to (tak nějak) cítí podobně.

Když jsem byl malý, měli jsme doma takovou cedulku, na které bylo napsáno toto moudro: „neustále se rozšiřuje okruh těch, kteří mi mohou kdykoliv políbit prdel“.

Dnes to aplikuji tak, že těm, co mě (nás) straší, nevěnuji pozornost a těch ustrašených je mi líto. Třeba místo druhé „plánované“ vlny koronaviru přijde neplánovaně něco úplně jiného, neočekávaného.

Něco, co nám ukáže nové paradigma, nebo něco, co námi zatřese tak, že se změní téměř všichni. Nebo se nic nestane. Kdo ví? Jisté je, že takhle to dál nejde, zaneřádili jsme planetu odpadky, znečistili ovzduší, vodu, zničili prostor k žití nesmyslnými válkami, zadlužili ve jménu konzumu potomky na generace a v tom chceme pokračovat?

Nemohu si pomoct, ale nějak cítím, že tato doba je turbulentní a těhotná proměnou, rodí se něco jiného, neznámého. Zkusme se na to těšit jako na porod miminka, vždyť to je nevinné božství, do té doby, než ho „naočkujeme“ našimi programy: tohle nesmíš, tohle musíš, tyhle musíš poslouchat a tohle dělat... než v něm (jako v nás) zadusíme život, protože se bojíme a je to zkrátka normální.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | pátek 22.5.2020 14:30 | karma článku: 18.18 | přečteno: 779x

Další články blogera

Jan Tichý(Bnj)

Líní kapři v zatuchlém rybníčku

Říká se, že změna je život a lépe kráčí životem ten, kdo dokáže změny přijímat, nebránit se jim a vidět je jako příležitost, výzvu.

28.5.2020 v 15:30 | Karma článku: 13.06 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Dvě kdysi velké partaje ...

... tu střídavě vládly v devadesátých letech a v první dekádě 21. století (do roku 2013). Pak se jejich vliv zmenšoval. Nejdřív si průšvih slízla ODS, následující volby debakl postihl ČSSD.

26.5.2020 v 15:33 | Karma článku: 14.86 | Přečteno: 532 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Jet dnes vlakem?

Jde to, ale dře to. Bylo období, kdy se dalo jet i zadarmo. Dokonce jsem se toho účastnil. Jeli jsme jednu stanici zadarmo.

19.5.2020 v 16:31 | Karma článku: 10.68 | Přečteno: 484 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

"Běda mužům, kterým žena vládne!"

Tato slavná věta zazněla v Jiráskových Starých pověstech českých na adresu kněžny Libuše. Můžeme říci, že jde o větu nadčasovou, o jejíž platnosti se lze dennodenně přesvědčit.

31.5.2020 v 7:41 | Karma článku: 18.76 | Přečteno: 381 | Diskuse

Zdeněk Šindlauer

Šedesát sedm pohlaví si strčte za klobouk. Nebyla by nádražní lávka?

Protože mužové, kteří se mohou vyblbnout na nádražní lávce, nemají čas vymýšlet koniny a naopak k všestrannému rozkvětu lidstva čerpají důležité poznatky.

31.5.2020 v 7:35 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 350 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Hráli jsme rouškovanou…

Občas se snažím stručně a trefně popsat dnešní dobu. Po několika pokusech o charakteristiku, jež jsem zavrhl, se mi zdá pro současnost nejvýstižnější, že žijeme jakousi hodně praštěnou sci-fi. Koronavirová krize to jen potvrzuje.

31.5.2020 v 0:33 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 201 | Diskuse

Lukáš Burget

Toto není lavička Václava Havla!

Když se toulám přírodou, občas se mi stane, že na politiku narazím i v místech, kde si právě od politiky chci odpočinout. Jedno takové místo jsem pro Vás vyfotografoval.

30.5.2020 v 9:00 | Karma článku: 33.33 | Přečteno: 1910 | Diskuse

Dáša Stárková

Veřejně známé politické a lidské přehmaty hejtmanky Středočeského kraje

Půjčování auta manželovi, královsky placené mrtvé duše na úřadě, opět půjčení auta manželovi, přestavba ulice, kde žije, lživé nařčení Němců ze zadržení ochranných prostředků a nyní vyfabulované trestní oznámení místo sebereflexe.

29.5.2020 v 19:54 | Karma článku: 44.49 | Přečteno: 5009 | Diskuse
Počet článků 591 Celková karma 17.00 Průměrná čtenost 661

Mám rád život a jsem pozorovatel. Jako každý hraju v životě všemožné role a v různé míře si je užívám.  Píšu, protože mne to baví. Rád se směju. Emoce nehrotím, ale ani se jimi nedusím a radši je vypustím. Nejlepší emocí je pro mne radost.

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

web: http://tichaci-cz.webnode.cz/  (více informací o nás a také blogy v pdf ke stažení)

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Začala nová epocha dobývání vesmíru. Soukromá loď s astronauty letí k ISS

Do vesmíru se po odloženém startu vydala vůbec poprvé soukromá loď s posádkou. Začíná se tak psát nová kapitola ...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...