Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ne(z)řízení originálové nahrazují vypreparované produkty

16. 07. 2017 19:17:03
Je mi smutno z toho, když se dočtu, že Japonci si raději užívají se silikonem, že radikální feministky nemohou najít na bílém heterosexuálním muži ani ždibec něčeho dobrého, že politická (pře)korektnost udělala z chlapů ne-muže.

Naštěstí nás příroda zachraňuje. Korektní ne-muži nemůžou a báječní chlapi si tu svou báječnou ženskou najdou a nějakou frustrovanou zakysanku neidentifikovatelného (asi padesátého osmého) pohlaví fakt ani vidlema.

Tak přichází báječní chlapi odjinud. Chlapi, na které doma ženské nezbyly, proto nepohrdnou ani těmi ne-ženami, co si nedokáží přiznat, že jsou nemilované a tudíž i neukojené. Nejspíš nemají sebe-úctu, a proto nemohou být poctivě uctivé k druhým. Strach z lásky (i sebe-lásky) vede k nenávisti k druhým.

Mám doma báječnou ženskou, a jak si to zařídí druzí, je jejich věc. Raději se vrátím k nešťastným Japoncům, kteří mne se svými robotkami inspirovali, ač jsem původně neměl v plánu věnovat se v létě politicko-společenským tématům.

Kupodivu od robotů a robotek není daleko k politikům a političkám. Všimli jste si, že se politici chovají jako roboti, že to jsou takové „vypreparované produkty“? Navíc žijící ve svém vlastním světě, který se světem většiny lidí nemá skoro nic společného. Říká se tomu odtržení od reality.

A tak se stalo (ó jak moudrá je ta příroda), že někteří tito „roboti“ už nevyprodukovali ani své potomstvo a naopak z reálu vstupují do politické arény „originální neřízené střely“, které v té „vyšlechtěné“ politice působí jako sloni v porcelánu. Tito „originálové“ boří zavedené mýty a přivádí „ustrašené roboty“ k zoufalství.

V našem malém českém politickém rybníčku dva originálové (každý ví), dokázali zcela marginalizovat dvě kdysi dominantní politické strany. Jedna už se zvedá ze dna, druhá ke dnu míří.

Nutno dodat, že velkou měrou ke svému vlastnímu propadu přispěly obě strany tím, že byly řízeny „naprogramovanými produkty“ (každý ví) v době, která už vyžaduje něco zcela jiného. V době, kdy se pomalu (či rychle) vrací přirozený stav věcí.

Jen ti, co dobře žijí z toho „nepřirozeného“ stavu, to odmítají vzít na vědomí a snaží se udržet ve svých vydobytých pozicích co nejdéle a za každou cenu. Nicméně postupně odcházejí či aspoň ztrácí významný vliv.

Mimochodem, jak asi vzniká rostoucí byrokracie? Byrokracie vzniká tím, že se vytvoří problém, který neexistuje, ale jeho vyřešením vzniká spousta dalších (už reálných) problémů, které je třeba řešit. Pak se zjistí, že na řešení problémů nám schází lidi. Občas se i nějaký problém zdárně vyřeší, ale mezitím se objeví další neexistující problémy, které bude třeba opět řešit.

Nehodnotím, co je dobře a co špatně. Jen pozoruju, co se děje a minimálně je zajímavé zpovzdálí sledovat, jak se to vyvíjí. Zdá se, že hlavním tématem je vnucování a manipulace na jedné straně a na druhé přirozený odpor. Obojí nabírá na síle a je čím dál urputnější. Také tu svou roli hraje strach o pozice, s tím souvisí i touha po pozicích, což spolu vytváří boj o pozice.

V našem případě zejména ten volební, který o těch „pozicích“ rozhodne. Na pozice se dostanou jak noví lidé, tak naopak někteří staří je budou muset opustit. Uvidíme, co ty pozice s těmi novými udělají. Podlehnou jim, či jim vnutí svou vůli?

Nebo už někdo konečně začne brát tu „pozici“ ne jako mocenský vliv či příležitost, jak lehce přijít k penězům, ale jako službu spoluobčanům, službu vlasti? Bylo by to dobré a žádoucí. Nakonec naděje je vždy. Protože v mnohých obcích a malých městech to docela slušně funguje, jen nemít nad sebou to centrum, které jim hází klacky pod nohy, buzeruje, kontroluje, ruší rozumné místní vyhlášky. Oni totiž ti starostové a starostky jsou také dost často „neřízení“ originálové, co více naslouchají svým sousedům, než nějaké stranické centrále.

Autor: Jan Tichý(Bnj) | neděle 16.7.2017 19:17 | karma článku: 11.49 | přečteno: 393x

Další články blogera

Jan Tichý(Bnj)

Děti vyrostly a tak tápeme

Čím podarovat děti na Vánoce? Navíc když už vůbec nejsou v dětském věku. Ty své dospělce nějak zvládneme, ale pak tu máme ty „malé“ neteře a synovce, čili děti, co mezitím vyrostly až (skoro)dospěly.

22.11.2017 v 10:33 | Karma článku: 13.72 | Přečteno: 347 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Slušní proti slušným?

Nebo také různí neslušní, poslušní či neposlušní. Říká se, že většina lidí je slušných. Také se předpokládá, že mlčící většina jsou ti slušní.

20.11.2017 v 15:44 | Karma článku: 12.78 | Přečteno: 437 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Země se fakt naštvala

Hele lidi, má trpělivost s vámi už došla. Já, Matka Země a spolu se mnou mé děti, synové Vzduch a Oheň a dcera Voda už vás máme plné zuby.

19.11.2017 v 8:52 | Karma článku: 15.18 | Přečteno: 405 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Paprsky inženýra Gorina

V příkopě u silnice leží tělo zanedbaného ožralého vagabunda, přítomní policisté nasedají do auta, přivolaný lékař konstatoval smrt. Přijíždějí černí havrani. Funebráci naloží tělo a odjedou.

15.11.2017 v 12:48 | Karma článku: 9.93 | Přečteno: 431 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Zapletal

Máš problém? Dotace to vyřeší

Trápí vás znečištěné ovzduší? Obáváte se imigrantů? Nemáte práci? Dostáváte vysoké účty za elektřinu? Není problém. Existuje všemocný lék. Jmenuje se dotace.

23.11.2017 v 7:22 | Karma článku: 8.67 | Přečteno: 127 | Diskuse

Martina Franzová

Jak jsem potkala ruského agenta

Ve své bezmezné naivitě a nadšení z návštěvy překrásného Sankt. Petěrburgu jsem ve slabé chvilce pozvala jednoho z jeho obyvatel na návštěvu k nám do Prahy. Šest dnů jsem si hřála hada na prsou a teď abych podávala BIS hlášení...

23.11.2017 v 7:12 | Karma článku: 13.62 | Přečteno: 239 | Diskuse

Pavel Ďuran

Jana Nečasová (Nagyová) je vinna!

Soud pro Prahu 1 včera opět (tentokrát jinou soudkyní) rozhodl: Jana Nečasová (dříve Nagyová) je vinna. Dostala dva roky s tříletou podmínkou. To za zneužití vojenského zpravodajství. A – samozřejmě – verdikt není pravomocný.

23.11.2017 v 6:27 | Karma článku: 24.33 | Přečteno: 642 | Diskuse

Pavel Jurutka

O principech a komunistech pod pirátskou vlajkou

Tenhle rok divný. Tenhle rok není fajn. Odešel Leonard Cohen, odešel Wabi Daněk. A odešel další kus svobody. Totalita rozkopla dveře svojí neomalenou nabubřelou nohou a hned tak se nehne. Ta noha je Babišova.

22.11.2017 v 22:14 | Karma článku: 28.71 | Přečteno: 983 | Diskuse

Hatem Berrezouga

An Open Letter to Al-Jazeera from a Muslim living in Prague.

The Crazy and Shameful Reality of Islam and Muslim Leaders in the Czech Republic. Dear Al-Jazeera, Dear Mr. Heijmans, As a Muslim, I am outraged by the lies and the bias both Muslim community leaders, Raed Shaikh and Vladimir Sanka

22.11.2017 v 21:21 | Karma článku: 19.08 | Přečteno: 596 | Diskuse
Počet článků 339 Celková karma 13.93 Průměrná čtenost 710

Mám rád život a jsem pozorovatel. Jako každý hraju v životě všemožné role a v různé míře si je užívám.  Píšu, protože mne to baví. Rád se směju. Emoce nehrotím, ale ani se jimi nedusím a radši je vypustím. Nejlepší emocí je pro mne radost.

email: tichy.jan.bnj@centrum.cz

web: http://tichaci-cz.webnode.cz/  (více informací o nás a také blogy v pdf ke stažení)Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.